Avaleht

Retk Anu Raua juurde Heimtalisse ja Kihnu Jõulupuule Pärnus

07.12.2019 - 09:00 - 19:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 7. detsembril 2019

Veedame sooja, kuid vihmase jõulueelse päeva Anu Raua juures Heimtalis ja Mark Soosaare juures Kihnu Jõulupuul Pärnus.

Heimtalis uudistame koos Anu Rauaga sealse muuseumi kogusid. Eriti rikkalikud on need rahvusliku tekstiili poolest. Muuseumi kirstud, kummutid ja kapid on pungil kindaid ja sokke, pulma- ja saanitekke, pitse ja seelikuid, mille mustrid ja meisterlik teostus rõõmustavad nii asjatundjaid kui kõiki teisi huvilisi. Neile, kellel silmad rahvakunstist särama löövad, teeme kirstud-kapid lahti. Avastamist jätkub.

Heimtalist sõidame Pärnusse, kus toimub Uue Kunsti Muuseumis Kihnu Jõulupuu avamine. Kavas jõulumännil küünalde süütamine, muusikalised tervitused, Eha-Lill Halliste gobelääninäituse avamine ning Mark Soosaare filmi "Kihnu lapsõd ning..." esilinastus.

Avatud on jõululaat. Osta saab kihnlaste meistritöid - naiste käsitööd, kihnu leiba, saia ja teisi kihnu jõulutoite; kihnukeelseid ja Kihnu-ainelisi raamatuid.

Retke juhivad Anu Raud, Mark Soosaar ja Jaan Riis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas kell 19.

Sõidu hind koos muuseumipiletitega täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 20 eurot, õpilastele 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Registreerimine e-posti aadressil retked@looduseomnibuss.ee, info tel. 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine koos nime ja kontakttelefoniga. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.