Avaleht

Loodusteadlasena Peruu kontrastide keskel. Igor Tuulingu ja Heiki Mätliku õhtu

24.04.2017 - 20:30 - 20:31

Loodusõhtu Rahvusraamatukogus
Esmaspäeval, 24. aprillil 2017 kell 18

Eriliste füüsilis-geograafiliste olude põimumine on piki Lõuna Ameerika läänerannikut kujundanud looduse täis kontraste ja teravaid üleminekuid vastandlike looduvööndite vahel. Peruus saab rännata maailma ühest sademetevaesemast piirkonnast, Vaiksae Ookeani rannikut palistavast Atacama kõrbest, üle Andide kõrgtundrate ja lumiste massiivide Amazonase troopilisse vihmametsa.

Hooaja viimane loodusõhtu viib meid esmalt Tambopata džungli rikkaliku looduse rüppe, mille on maailmakuulsaks teinud papagoide hommikused kogunemised siinseid jõekaldaid palistavatele savipaljanditele. Sama rikkalik on elustik ka Atacama kõrberanniku lähedastel kaljusaartel Vaikses Ookeanis, kuhu merelindude kolooniad on sadade aastate jooksul ladestanud tüseda guaano e. linnusõnniku lasundi.

Õhtu viimases osas rändame aga ümber Ausangate, s.o üle 6 km kõrguva lume ja liustikega kaetud mäemassiivi Andides, mille kargus ja ilu on paljusid matkajaid sedavõrd lummanud, et see 4-5 päevane matkarada paigutatakse sageli maailma kauneimate hulka.

Sõna- ja pildiretke juhib geoloog Igor Tuuling.

Kõlab Lõuna-Ameerika kitarrimuusika. Mängib Heiki Mätlik.

Sissepääs täiskasvanutele, sh pensionäridele ja tudengitele 2 eurot, õpilastele ja lastele tasuta.

Vaata otseülekannet www.looduseomnibuss.ee/otse.

Lisainfo www.looduseomnibuss.ee ja www.facebook.com/looduseomnibuss.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Ausangate massiiv. 

 

Video: 
See video

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.