Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: Vend Vahindra jälgedes Indrek Pargiga Birmasse

17.11.2015 - 00:01 - 30.11.2015 - 23:59

Albion Reisid kutsub Birma ringreisile 

17.november- 30.november 2015

Birmat kirjeldab Indrek Park:

Birma on Kagu-Aasia maade seas paljuski "kõige kõigem maa" - seal on säilinud kõige rohkem puutumatut loodust, seal on kõige rohkem sakraalehitisi, seal on rahvastiku osakaalus kõige rohkem budiste ja ta on oma maailmajaos turismist kõige vähem mõjutatud maa. Birma metsik loodus on Kagu-Aasia viimane läbiuurimata pärl, kus veel 21. sajandilgi on leitud senitundmatuid liike imetajatest kahepaikseteni. Birma budistlik arhitektuur on Tiibeti kõrval kindlasti üks grandioossemaid maailmas.

Kuid Birma peamine võlu peitub tema inimestes: see on koht, kus liigutakse kiirustamata, kus igapäevaselt kantakse rahvariideid ja elatakse lääne massikultuurist rikkumata traditsioonilist elu, mille tugisammasteks on harmoonilised inimsuhted ja tuhandeaastased vaimsed väärtused.

Eestlasi seob Birmaga eriline side: alates 1949. aastast oli see koduks kahele Eestist pärit mungale, Karl Tõnissonile ehk Vend Vahindrale (†1962) ja Friedrich Lustigile ehk Ašin Anandale (†1989). Kuigi Vend Vahindra ehk Paljasjalgne Tõnisson on kodumaal ehk rohkem tuntud, on just Friedrich Lustig tõlkija ja publitsistina jätnud oma jälje Birma kultuurilukku. Kui sõjaväeline valitsus 1960. Aastal välismaalased Birmast välja saatis, oli Narva poiss Friedrich Lustig üks väheseid, kellel lubati jääda. Hea sõnaga mäletatakse teda seal siiani. Rangoonis on Shwedagoni lähistele Tõnissoni ja Lustigi auks püstitatud pagood, kuhu on maetud nende budistlikult kremeeritud säilmed.

Kahtlemata võib meie Birma-reis jääda meelde lihtsalt visuaalse elamusena, mis pakub eksootikat ka teistele meeltele. Loodetavasti pakub seekordne reis siiski enamat, kui lihtsalt templikülastustega pikitud rannapuhkust. Kindlasti õpime rohkem kui pinnapealselt mõistma iidset birma kultuuri ja uuemat ajalugu. Et tegemist on Kagu-Aasia kõige budistlikuma maaga, siis reisi lõpuks saame kindlasti sinasõbraks budismi põhitõdedega ja õpime aru saama põhijoontest, mis eristavad Birma ja naabermaade budismi Hiina, Tiibeti ja teiste põhjapoolsete rahvaste budismist. Ja mis võib-olla kõige tähtsam, Birma ei jää tulevikus meie jaoks lihstalt üheks anonüümseks paigaks kaardil, vaid meid seob edaspidi temaga vahetul kogemusel põhinev side. 

Reisijuht: Indrek Park.

Birma reisile on veel kaks vaba kohta!
Kõik hinnas reis - 4395 eurot. Registreerimine lõppeb 5. novembril.

Vaata lähemalt Albion.ee/reisikalender/birma-17-nov-2015

Helista 4456 009
Kirjuta albion@albion.ee

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.