Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: tule Eesti Loodusmuuseumi Suvemuuseumisse loomi uurima!

24.08.2016 - 12:00 - 14:00

Sel suvel ootab Eesti Loodusmuuseum igal kolmapäeval kõiki 5-8-aastaseid loodushuvilisi lapsi Suvemuuseumisse. Suvemuuseumis õpime üheskoos tundma erinevaid loomi ning veedame aega nii mikroskoopidega laboriklassis kui värskes õhus.
Suvemuuseum toimub 29. juunist 24. augustini kolmapäeviti kell 12-14. Igal toimumiskorral on erinev teema ning kahe tunni sisse mahub mitmeid mängulisi tegevusi, mis käsitletavat teemat avavad. Üheskoos uurime ja avastame näiteks seda, keda leiab mikroskoobi abil suvisest mereveest, kuidas kõlab konnakontsert ning kuidas ja milleks kasutavad loomad oma erinevaid meeli.
Suvemuuseumisse on osalema oodatud eelkõige 5-8-aastased lapsed. Kes soovib, võib julgustuseks kaasa võtta ka vanemad, vanavanemad või vanema õe-venna.
Suvemuuseumis osalemiseks ei ole vaja eelnevalt registreerida, osaleda saab muuseumipiletiga (8-aastastele ja noorematele on sissepääs tasuta, 9-aastastele ja vanematele lastele maksab pilet 3 €, täispileti saab soetada 5 € ja perepileti 10 € eest (piletiga saab lisaks Suvemuuseumis osalemisele külastada ka tervet muuseumi)).
Suvemuuseumi kava:
29.06 – Suvi rannas. Uurime suuri, väiksemaid ja päris pisikesi olevusi, keda merevees leidub. Kõige mõnusamat osa rannast – liiva – vaatame lähemalt mikroskoobi all ning teeme liivapilte. Juhendaja Tiiu Liimets.
06.07 – Närilised. Kes närilised on ja mis on neis erilist? Uurime järgi! Külas on ka muuseumi laborirotid Ruut ja Triip. Juhendaja Laura Kirsimaa.
13.07 – Konnad - imelised loomad! Vaatame üheskoos lähemalt, kes konnad on ning milline on nende eluviis. Muusikahuviliste rõõmuks kuulame ka konnakontserti. Juhendaja Laura Kirsimaa.
20.07 – Elu mullas. Kes elab mulla sees? Kas mulla sees on hea elada? Vaatame lähemalt mulla sisse ning uurime sealset elu. Piiluda saab kohvrisse, milles näeme mullamuti elu! Juhendaja Leida Ojasoo.
27.07 – Linnud. Tegeleme lindude määramisega ja linnulaulude kuulamisega ning räägime lähemalt aasta linnust. Uurime lähemalt linnupesi, mune, sulgi ja luid. Juhendaja Laura Kirsimaa.
03.08 – Loomade meeled. Kuidas loomad katsudes, kuulates, vaadates, maitstes ja nuusutades maailma tajuvad? Uurime koos, kuidas on seotud loomade meeled ja nende elu. Juhendaja Ly Vetik.
10.08 – Metsloomad. Tutvume Eesti peamiste metsloomadega – kellel on kabjad? Aga kellel teravad kihvad? Lisaks räägime aasta loomast. Juhendaja Laura Kirsimaa.
17.08 – Putukad. Tutvume putukate ja liblikate imelise maailmaga läbi mikroskoobi ning külas on muuseumi prussakapere. Juhendaja Laura Kirsimaa.
24.08 – Lemmikloomad. Otsime koos vastust küsimusele, kuidas hästi ja vastutustundlikult oma lemmiklooma eest hoolitseda ning mida erinevad lemmikloomad vajavad. Uurime ka seda, milleks meile üldse lemmikloomi vaja on. Külas koerajuht Kati Ernits ja samojeedi koer. Juhendaja Laura Kirsimaa.
Lisainfo: Agnes Karlson, loodushariduse arenduse spetsialist, agnes.karlson@loodusmuuseum.ee, tel 5373 1799

Suvemuuseumi läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Rannas. Foto: Kaido Einama

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.