Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: näitus "Veelinnuriik" Tallinna Loomaaia keskkonnahariduse keskuses

30.04.2015 - 17:00 - 31.07.2015 - 20:00

Tallinna Loomaaia keskkonnahariduse keskus
Neljapäeval, 30. aprillil 2015 kell 17

Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses avatakse neljapäeval kell 17 kaks näitust – soome loodusfotograaf Mikko Tiittaneni fotonäitus ”Veelinnuriik” ja Aire Aksiimi maalinäitus ”Silmast silma”. Näituseprogrammi järel kell 18.30 linastub auditooriumis Matsalu loodusfilmide festivali 2013. aasta peapreemia film ”Džungliraamatu karu”.

Tallinna Loomaaia lääneväravas, Ehitajate tee 150 (Ehitajate tee sissepääs ehk läänevärav Õismäe pool) avatav fotograaf Mikko Tiittaneni näitus "Veelinnuriik" kuulus Matsalu Filmifestivali 2014. aasta fotoprogrammi.

"Esimese pildiretke Eestisse tegin 1996. aasta maikuus," meenutab Mikko Tiittanen, "käisin siis Saaremaal ja Matsalus. Matsalus kogesin valgepõsk-laglede hiigelparvi pildistades oma elu tipphetki. Mäletan laglede hommikust väljalendu ja seda, kuidas tohutu parv Meelva põldude kohal paksust hommikuudust nähtavale ilmus. Saaremaalt jäid meelde mereline Sõrve poolsaar ja vanad idüllilised külad. Sain sel korral kaasa vaibumatu igatsuse Eesti järele."

Näituse avamisele tulevad ka Urmas Sellis ja Urmas Abel Eesti Ornitoloogia Ühingust, kes räägivad must-toonekurest Eestis ja kutsuvad toetama liigi toitumispaikade taastamistalguid.

Samal ajal avatakse ka Aire Aksiimi maalinäitus ”Silmast silma”. Loomade silmad on kaunid ja keerulised – nende silma kaudu nähtav maailm on teistsugune. “Silmad räägivad paljust mitte üksnes inimestel, vaid ka loomadel. Nendes peegeldub kurbust, igatsust, abipalumist ja lootusetust, vahel aga rōōmu, iha, hoolivust ning armastust,” ütleb kunstnik.

Näitused jäävad avatuks juulikuu lõpuni ja on huvilistele tasuta.

Loomaaia keskkonnahariduskeskus asub loomaaia Õismäe-poolses väravas aadressiga Ehitajate tee 150. Täpsema info näituste ja filmiprogrammi kohta leiab loomaaia kodulehelt www.loomaaed.ee.