Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: näitus „Metsanotsu: tõeline siga“ lõpeb filmiõhtuga

24.03.2016 - 17:00 - 19:00

Eesti Loodusmuuseumis
Neljapäeval, 24. märtsil

Öökulli akadeemias toimub filmiõhtu, kus saab näha Hollandi dokumentaalfilmi „Metssiga“. Film, mis jutustab inimese ja metssea vahelisest kurioossest suhtest, on lõppakordiks 27. märtsini Loodusmuuseumis avatud näitusele „Metsanotsu: tõeline siga“.

Dokumentaalfilm „Metssiga“ räägib poeetiliselt ja visuaalselt kütkestavalt loo segadusest, meeleheitest ja võimalusest, mida on põhjustanud Eesti ja Läti 2015. aasta loom metssiga – metsik loom, kes ei alistu inimese loodud reeglitele. Sügavatest metsadest pärit metssiga tungib üha rohkem linnadesse ja asulatesse, samas kõditades meie kujutlusvõimet ja meid inspireerides. „Metssiga“ on inimloomuse uudishimu peegeldus ja avastusretk ühiskonnas, mis põrkub loodusega.

Film linastub Loodusmuuseumis kahel seansil. Film kestab 25 minutit ja sellele järgneb arutelu. Linateos on hollandi keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Esimene seanss toimub 24. märtsil kell 17-17.50 ning selle juhatab sisse näituse „Metsanotsu – tõeline siga“ kuraator Lennart Lennuk. Lisaks on kohal Aasta looma komiteesse kuuluv Helen Arusoo, kes räägib lähemalt 2016. aasta looma mägra tegemistest.

Teine seanss toimub 24. märtsil kell 18-19. Filmi juhatab sisse ja kommenteerib koos Lennart Lennukiga Tõnis Korts Eesti Jahimeeste Seltsist ning 2016. aasta looma, mägra, tegemistest räägib Helen Arusoo.

27. märtsini on kõigil veel viimane võimalus tulla vaatama 2015. aasta loomale pühendatud väljapanekut „Metsanotsu – tõeline siga“. Näitusel saab tutvuda nii aasta looma fotovõistluse parimate tööde kui ka metsanotsu igapäevaeluga – näiteks katsuda seakarva, sonkida mudas või pugeda seapessa.

Sissepääs muuseumipiletiga.

Lisainfo: Agnes Karlson, agnes.karlson@loodusmuuseum.ee, tel 53 731 799

Toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.