Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: loodusmuuseumi seeneõhtu Marju Kõivupuuga ja seeneretk Veiko Kastanjega

20.09.2015 - 10:00 - 17:00

Eesti Loodusmuuseumi seenenäitus pakub lisaks Eesti metsade kübarakandjate tundmaõppimisele ja seeneilu imetlemisele ka põnevaid tegevusi. Huvilisi ootavad Öökulli akadeemia seeneõhtu, seeneeksperdiga retk metsa ning muinasjutulised seeneetendused.

Neljapäeval, 17. septembril kell 18 oodatakse kõiki muuseumisse seeneõhtule, kus on külaliseks Marju Kõivupuu. Looduses liikudes ja seeni otsides võime märgata nii mõnigi kord salapäraseid seenringe, mis vanarahva uskumustes ja meeltes on loonud huvitavaid tõlgendusi. Kuid ka tänapäeval inspireerivad seeneringid inimeste loovust ja fantaasiat ning annavad põhjust küsida - kas seeneringid tõesti on UFO-de külvatud? Seeneõhtul kergitabki Marju Kõivupuu saladuskatet ja selgitab, kes meisterdavad maagilisi seeneringe ja kuidas seenringist ohutult välja saada.
Pühapäeval, 20. septembril saavad tõelised seenehuvilised minna Juminda metsa seeneretkele koos seene-eksperdi Veiko Kastanjega. Retkel selgub tõde, kas metsad on tõesti sel aastal seentest tühjad või lihtsalt tuleb teada õigeid kohti ja sellele hooajale omaseid liike. Buss väljub retkele Loodusmuuseumi eest kell 10 ning tagasi ollakse 16-17 ajal. Kaasa oma söök ja jook ning riietuda metsale ja ilmale kohaselt. Kui seeneõhtule võib muuseumisse niisama kohale tulla, siis retkele on kindlasti vajalik eelnev registreerumine, mida saab teha Loodusmuuseumi kodulehel: www.loodusmuuseum.ee. Kohtade arv on piiratud.
Lisaks retkele ja seeneõhtule oodatakse tuleval nädalavahetusel kõiki suuri ja väikesi seenesõpru Loodusmuuseumi hoovi seeneetendustele. 19. ja 20. septembril kell 11, 13 ja 15 näeb muinasjutulist lasteetendust "Ring". Laval rändteatrist Vaba Vanker näitleja Maili Metssalu ja torupildur Merike Paberits. Avatud on ka hubane ja mõnus seenekohvik.
Seeneõhtule, –retkele ja –etendusele pääseb muuseumipiletiga: täiskasvanud 4 eurot, õpilased ja pensionärid 3 eurot, perepilet 8 eurot, alla 9-aastased tasuta.

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a.
Lisainfo: agnes.karlson@loodusmuuseum.ee, tel 5373 1799.

Toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus