Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: loodusõhtul kuuleme lugusid Loodusmuuseumi kogumistöödest

28.01.2016 - 18:00 - 20:00

Eesti Loodusmuuseumis
Neljapäeval, 28. jaanuaril 2016 kell 18

Öökulli akadeemias kuuleme seekord põnevaid lugusid Eesti Loodusmuuseumi kogumistöödest. Nendest jutustab muuseumi zooloogia osakonna juhataja Lennart Lennuk.
Eesti Loodusmuuseumi kogudesse kuulub üle 300 000 museaali. Öökulli akadeemias saamegi teada, miks on Loodusmuuseumile vajalikud kogud ja kuidas käib museaalide kogumine. Kogumistööde ilmestamiseks kuuleme põnevaid lugusid Loodusmuuseumi zooloogide, botaanikute ja geoloogide viimase aja suurematest kogumisretkedest Põhja-Norra Stauroni linnulaadale ja mujale fjordidesse ning Kesk-Euroopasse Musta mere ja Vahemere äärde.
Kuid vähemtähtsad pole ka kogumistööd Eestis. Nendestki räägitakse loodusõhtul. Lisaks saame teada, kuidas kõik see kogumistööde käigus tehtu avalikkuseni jõuab – räägitakse Loodusmuuseumi kogude digitaliseerimisest ja uudistada saab erinevaid andmebaase. Saame ka targemaks, kuidas kõik huvilised kogumises kaasa saavad lüüa – tutvume mobiilirakendusega "Minu loodusheli" ja saame juhised, kuidas ja kuhu teatada hukka saanud loomadest ja lindudest.

Öökulli akadeemiasse pääseb muuseumipiletiga – täiskasvanud 5 eurot, õpilased ja pensionärid 3 eurot.
Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a. Kõik koera või jalgrattaga muuseumikülastajad saavad oma sõbrad jätta koera- või jalgrattaparklasse.
Lisainfo: 6411 739, muuseum@loodusmuuseum.ee.
Toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus
Kogumisretk Põhja-Norrasse. Autor: Anne-Ly Nurmõtalo
 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.