Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: Keskkonnabussiga Valgamaale Sangaste lossi, mesindustallu ja Otepää looduskeskusse

26.10.2014 - 10:00 - 18:00

Keskkonnabuss Valgamaal
Pühapäeval, 26. oktoobril kell 10

Kutsume kõiki huvilisi keskkonnabussi ekskursioonile Valgamaale. Läheme tutvuma Sangaste rukkikülaga: külastame Sangaste lossi ning kohalikku mesilat. Tagasiteel Tartusse peatume Otepääl ning külastame Otepää looduskeskust.
Sangaste Rukkiküla on küngaste ja viljapõldude vahel asuv väike armas külake, kus hõljub omaküpsetatud sooja leiva lõhn ning kus üksmeelselt tutvustatakse külalistele Sangaste mõisa ja rukki lugu, ehedat loodust ja kohalikku elu. Tegemist on Sangaste piirkonna koostöövõrgustikuga, kuhu on koondunud erinevad vaatamisväärsused, restoranid, majutusasutused, turismitalud, toidutalud, käsitöömeistrid, giidid, jahimehed, matka- ja retkekorraldajad ning põllumehed. Sangaste Rukkiküla kohta loe lähemalt http://www.sangasterukkikyla.eu/.
Sangastes külastame nii lossi kui lossiparki, giidi juhendamisel saame ülevaate Sangaste lossi ajaloost ning tänapäevast. Lossist on võimalik kaasa osta ka Sangaste kohalikke tooteid ja meeneid. Sangaste lossi kohta loe lähemalt http://www.sangasteloss.com/.
Peale lõunasööki Sangaste lossis sõidame külla kohalikule mesinikule, kes räägib mesindusest ning jagab meiega mesilaste pidamisega seotud rõõme ja muresid. Soovijail on võimalus osta meetooteid kodumüügi hindadega. Sangaste Mesi OÜ kohta vaata http://www.sangastemesi.eu/.
Tagasiteel Tartusse sõidame läbi Otepäält ning külastame Otepää looduskeskust ning tutvume sealse ekspositsiooniga. 2013. aastal valmis keskuses püsinäitus Otepää kõrgustiku maastikest ja looduspargist. Otepää looduspargi sümboli - väike-konnakotka - juhatusel saab külastaja aimu Otepää pinnavormidest, maastike muutumise ajaloost, kaitseala elustikust, suulisest pärandist ja looduskaitsest. Otepää looduskeskuse kohta vaata lähemalt http://www.keskkonnaamet.ee/otep/kulastajale/looduskeskus/.

Vajalik on looduses liikumiseks sobiv ning ilmastikule vastav riietus ning jalanõud.
Osalejatele on ette nähtud soe lõunasöök.

Väljasõit toimub pühapäeval, 26. oktoobril kell 10 Vanemuise alumisest parklast. Tagasi Tartus oleme orienteeruvalt kell 18.00.

Osalustasu täiskasvanutele 10 eurot, koolilastele 4 eurot, eelkooliealised tasuta.

Registreerumine telefonil 736 6120 või e-posti aadressil info@teec.ee.
Keskkonnabussi sõite toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.