Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: hõimuklubi "Ajarännak Aristega"

18.02.2015 - 17:00 - 19:00

MTÜ Fenno-Ugria Asutus korraldab kolmapäeval, 18. veebruaril kell 17 Eesti Keele Instituudis hõimuklubi "Ajarännak Aristega", kus keeleteadlane Jüri Viikberg ja maateadlane Ott Kurs meenutavad kohtumisi ja koostööd akadeemik Paul Aristega (1905–1990).
Tartu ülikooli endise professori Paul Ariste 110. sünniaastapäeva tähistaval hõimuklubi õhtul näidatakse ka filme "Ariste" (1985, režissöör Mart Kadastik) ja "Kootud kolme lõngaga" (1971, rež Tõnis Kask).

Soome-ugri keelte uurija Paul Ariste kuulub Eesti 20. sajandi värvikate suurkujude hulka. Ta pani aluse Eesti tänapäevasele fennougristikale, asutas ajakirja Sovetskoje Finnougrovedenije, juhendas üle 60 väitekirja ning avaldas üle 1300 publikatsiooni.

Paul Aristega kokku puutunud teadlased meenutavad, et ta oli taimetoitlane ja karsklane ning tegeles kehakultuuriga. Ariste ei olnud kade ega väiklane. Inimestes püüdis ta näha eredaid ja lõbusaid valguskülgi, millest ta siis tuttavatele suure mõnuga jutustas. Aristel oli kokkulepe oma sisemise minaga, et aasta jooksul tuleb trükis avaldada vähemalt sada lehekülge, muidu ta "üle järgmise aasta läve ei astu".

Hõimuklubi koguneb Eesti Keele Instituudi suures saalis (Roosikrantsi 6).

Kõik huvilised on oodatud ja osavõtt on prii.

Üritust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Kultuuriväärtuste Amet