Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: fotonäitus “Mägral raja otsas maja”

17.11.2016 - 15:00 - 17:00

Neljapäeval, 17. novembril kell 15.00 avatakse RMK peahoone aatriumis fotonäitus “Mägral raja otsas maja”, kus näeme nii professionaalsete fotograafide töid kui rajakaameratega metsast saadud pilte. Et mäger on põhiliselt ööloom ja päevavalguses suhteliselt raskesti tabatav, on aasta looma kodulehe meeskonnal hea meel tutvustada suurt valikut fotodest, mis annavad mitmekülgse ülevaate mägra elust. Koos autorite saadetud pildikirjeldustega saab selgemaks, mida mäger metsas teeb.

Mitmetel fotodel näeme mägra tegevusjälgi linnakute juures: pooleliolevaid kaevamistöid, mäkrade omavahelist suhtlust, tuhnimist ja toitumisjälgi. Fotonäituse eesmärgiks on tutvustada looma, kelle kohtamine päriselus on harv juhus.

Avamisel jagavad parimatele auhindu RMK, Eesti Jahimeeste Selts, ajakiri “Jahimees”, Eesti Loodusmuuseum, Overall ning Aasta looma koduleht. Avamisel pärjatakse ka autoreid, kes aasta jooksul on mägra kodulehte rikastanud parimate videote ja mägralugudega.

Võistluse korraldasid aasta looma koduleht ja looduskalender.ee. Näitust toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus ja RMK.

Näitus jääb avatuks 9. jaanuarini.

Lähem info: Helen Arusoo, toimkond@aastaloom.ee

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.