Avaleht

Looduse Omnibuss soovitab: Eesti Minut

24.02.2013 - 13:00 - 13:01

Looduse Aasta Foto käib juba täies hoos, kuid soovitame kõigil võtta vabariigi aastapäeval üks pisike vaheaeg. 

Eesti Minut — jäädvusta minuti jooksul hetk, mis täna on täiesti tavaline, kuid aastate pärast meie ühine ajalugu.

Sellel pühapäeval, 24. veebruaril kell 13.00 kuni kell 13.01 kutsuvad Eesti Pressifotograafide Liit ja Riigikantselei kõiki Eesti elanikke ja külalisi ühe minuti jooksul pildistama ümbritsevaid inimesi, meeleolusid, nähtusi või loodust. See ei ole fotovõistlus, see on ajalooline hetk, millest meil on au paluda sind osa saama. 

Pole oluline, kas oled metsas või tööl, istud peolauas või askeldad kodus, pildistad mobiili või peegelkaameraga – jäädvusta hetk ja saada see meile. 

Igalt autorilt oodatakse kahe nädala joosul pärast aktsiooni toimumist ühte fotot e-posti aadressile foto@eestiminut.ee Samuti saab foto üles laadida veebiaadressil www.eestiminut.ee .

Kõik aktsiooni käigus tehtud pildid kogutakse kokku ja edastatakse koos autori nime ja kujutatu kirjeldusega säilitamiseks Eesti Rahva Muuseumi. Samuti näidatakse fotosid pikema perioodi vältel ETV hommikusaates Terevisioon. Piltide eksponeerimisel tuuakse nende juures alati välja autori nimi. Kommertseesmärgil kasutamisel sõlmitakse foto autoriga eelnev kokkulepe.

Vaata lähemalt aktsiooni kodulehelt www.eestiminut.ee ning facebookist www.facebook.com/EestiMinut/

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.