Avaleht

Linnast maale. Õhtune retk Esko tallu

28.08.2020 - 21:09
Reede, 28.august 2020
 
Reedel lubab ilusat ilma.Läheme külla Esko talu pererahvale. Tutvume talu ajalooga, meieriga, juustu valmistamisega, naudime loodust ning degusteerime  õunaaias head ja paremat, nüüd ka Valgeid klaare. Kui kevadel käisime, siis õunapuud õitsesid nüüd on õunad valmis.
 
Esko talu lugu sai alguse piimataluna 1989 aastal, kui riik tagastas 46 hektarit maad ja 7 lehma, ligi 3 kümnendit keskendus talu piima tootmisele ja piimatoodete valmistamisele. Täna pere meiereina tehakse tihedat koostööd naabertaludega. Esko talu tootevalikus on erinevaid kerajuuste, jogurtijäätiseid, kohupiima, jogurteid, kreeka jogurteid, võid ja teisi maitsvaid piimatooteid, kõike seda saame sularaha eest koju kaasa osta. Kohapeal söömiseks võimalik osta  Esko talu  jogurtijäätist 2 euri/tops. Esko on tuntud paljudele televaatajatele Õnne 13 seriaalist kui Uuevariku talu.
 
Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 18.00 tagasi Tallinnas kell 21.00.
Sõidu hind koos degusteerimisega täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 15 eurot, õpilastele 10 eurot. Lapsed, kes koolis ei käi tasuta.
Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee. Info tel. 5647 6297, Jaan Riis. Kohtade arv piiratud, vajalik täpne nimeline registreerimine. 
 
Jälgime nii bussisõidul kui ka matkadel ohutusreegleid ja Terviseameti soovitusi.
 
Bussisõidul soovitame kasutada maski või salli. Bussis on olemas käte desinfitseerimisvahend. 
 
Juhul kui on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul:
Köha
Palavik 37,5°C
Hingamisraskused
Kurguvalu.
 
Olete olnud kuni 14 päeva enne retke algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või esinevad asjakohased sümptomid.
Palume mitte tulla.
 
Retk toimub koostöös Loodussõprade Seltsiga, Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.