Avaleht

Liivimaa, liivlased ja muinastulede öö

30.08.2013 - 07:00 - 01.09.2013 - 20:00

Looduse Omnibuss

Liivimaa, liivlased ja muinastulede öö

Reede 30.08- pühapäev 01.09.2013

 

Sõidame Liivimaale. Teel Kuramaale külastame Ainaži(Heinaste) meremuuseumi ja Staicele linna. Tutvume linna vanimas majas asuva liivlaste kõrtsmuuseum-infokeskusega Pivālind (Toonekurg, sõna-sõnalt Pühalind).  Staiceles teeme ka lõunapeatuse.

Teekond viib läbi Limbaži, Sabile ja Talsi. Sabile linnakeses asub Euroopa kõige põhjapoolsem viinamarjakasvatusala. Vaatame Sabile Veinimäge ja degusteerime kohalikke veine.

Õhtuks jõuame Rojasse, kuhu jääme kaheks ööks.

Laupäeval tutvume Kuramaa liivlaste rannaküladega, mida ilmestavad paadikaid, võrgukuurid ja vanade kalurikülade puithooned. Käime Mazirbes ja liivlaste rahvamajas ning kirikutes. Teeme pikema paeatuse Dundaga lossis. Pisas maitseme liivlaste rahvusrooga suitsulesta, sõidame Kolka neemele, kus kohtuvad kaks merd.

Õhtupoolikul saame osa kaluritraditsioonide programmist, proovime rahvustoite ja –jooke, õpime rannarahva laule-tantse.  Päeva  lõpetab muinastulede öö, kus naudime tuleskulptuuride vaatemängu.

Pühapäeval alustame koduteed. Peatume Tukumsis ja Jurmalas.

Retke juhib Jaak Prozes Fenno-Ugria Asutusest.

Väljasõit Rahvusraamatukogu eest reedel, 30.08 kell 7.00. Tagasi Tallinnas 01.09  orienteeruvalt kell 20.00.

Sõidu hind 130 eurot. Hinna sees on majutus koos hommikusöökidega, kaks lõunasööki, üks õhtusöök ja muuseumite külastamine. Kaasa võtta ID- kaart või pass ning taskurahaks Läti latte.

Registreerimine retked@looduseomnibuss.ee

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

 

 

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.