Avaleht

Läti 100. Retk Andres Adamsoniga Riiga II

17.02.2018 - 07:30 - 22:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Laupäeval, 17. veebruaril 2018

Kordame retke ajaloolase Andres Adamsoniga Riiga. Ühepäevasel retkel on kavas kiire läbilõige meile lähimast suurlinnast Riiast. Helsingi on põhjaeestlastele küll veelgi lähemal ja koos kokku kasvanud eeslinnadega suuremgi, kuid sisu mõttes pole siin midagi võrrelda – Riia oli ja on rahvusvaheline metropol, Helsingi mitte! Ka võrdlus Tallinnaga on väga selgelt Riia kasuks, ehkki mitte päris kõiges. Kõigest sellest räägime pikemalt juba teel Riiga.

Seekord alustame linnakülastust Läti Rahvuslikust Kunstimuuseumist. Läti Rahvusliku Kunstimuuseumi hoone on riikliku tähtsusega arhitektuurimälestis ja üks silmapaistvamaid historismi näiteid Riia bulvarite piirkonnas. Erilise üllatuse pakuvad muuseumikülastajatele kaks katuseterrassi, mis on ligipääsetavad ka külastajatele.

Jätkame tutvumist Riiaga linna asutaja nime kandvalt Alberti tänavalt, mida peetakse vanalinna ümbritseva juugendhoonestuse parimaks näiteks mitte ainult Lätis, vaid kogu maailmas.

Edasi suundume vanalinna. Jalutuskäigu ajal peatume Vabadussamba, Riia lossi, Seimi, Kolme Venna, Riia 800. juubeliks taastatud Mustpeade maja, Jakobi, Peetri ja Toomkiriku jt olulisemate rajatiste juures. Maarjamaa kunagises tähtsaimas pühakojas käime ka sees.

Pärast jalutuskäiku jääb aega omal käel ringivaatamiseks ja selleks, et külastada Euroopa suurimat, UNESCO kaitse all olevat Riia turgu.

Retke juhib ajaloolane Andres Adamson.

Pass või ID kaart kindlasti kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 7.30, tagasi Tallinnas kell 22.

Sõidu hind koos ekskursiooniga kunstimuuseumis 30 eurot, õpilastele 15 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume nimeliselt registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab KIK


Riia Mustpeade maja. Foto: Kaido Einama
 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.