Avaleht

Läheneb Looduse Aasta Foto 2020 tööde esitamise tähtaeg

05.10.2020 - 14:57

Käes on viimased päevad piltide esitamiseks fotovõistlusele Looduse Aasta Foto 2020. Traditsiooniline aastakonkurss toimub tänavu 20. korda. Ootame võistlusel kaasa lööma nii harrastajaid kui professionaale, nii lapsi, noori kui täiskasvanud loodusfotograafe.

Tänavune juubelikonkurss on pühendatud Eesti looduskaitse 110 aastapäevale. 110 aastat tagasi loodi Eestis esimene looduskaitseala – Vaika linnukaitseala, millest tänasek on saanud Vilsandi Rahvuspark.

Võistlustööde esitamise tähtaega on pikendatud 5. oktoobrini 2020

Pilte ootame üldarvestuses kaheksas kategoorias, noorte ja laste arvestuses kolmes kategoorias. Samuti hinnatakse omaette kategoorias liikuvaid looduspilte.

Töid hindab fotograafidest, kunstnikest ja loodusteadlastest koosnev žürii Urmas Tartese juhtimisel. Žürii auesimees on Rein Maran.

Kokku võib iga autor esitada kuni 20 fotot ja kuni kolm videot.

Konkursi auhinnafond on kokku 8000 eurot.

Konkursi eeskirjad

Konkurssi Toetavad: Canon, Overall, Fotoluks, Sigma, Viking Line, Brain Games, Kunda NordicStora EnsoRMKEesti Tallekszone.ee, samuti Eesti Looduskaitse SeltsKeskkonnaministeeriumKeskkonnaametKIK ja Eesti Kultuurkapital.

 

Eesti ühe suurima fotovõistluse Looduse Aasta Foto 2020, mis tähistab tänavu oma 20ndat toimumisaastat, raames toimunud välkkonkursi "Humoorikas looduspilt" võidupildi autor on Kilvar Kessler.

Pilt pealkirjaga "Kõva külgtuul" kujutab hallhaigrut, kelle pikk kael on tugevast külgtuulest kaldu. "Hallhaigrud kütivad mere kaldal iga ilmaga, teinekord isegi pehmel südatalvel. Mõnikord aga tugev tuul ja linnu pikk kael ei tee head koostööd sihtmärgi ehk saagi tabamisel." kirjeldab autor. "Sellel fotol ei ole mitte ainult taimed, vaid ka haigru kael vandunud alla tugevale läänetuulele. Pildistatud maikuus Rohuneemes."  

 

laf-humor

 

Matsalu loodusfilmide festivali laupäeval, 19. septembril, toimunud fotopäeva ürituste raames näidati ekraanilt humoorikate looduspiltide pildikava kandlemängija Tuule Kanni muusika saatel.

Noorte vanuseklassis pälvis humoorikaima looduspildi tunnustuse mitmeid aastaid järjepidevalt loodusfotokonkurssidel edukalt osalenud Liselle Palts pildiga "Pilk", mis kujutas valguse ja varjude mängust liival tekkinud nägu. Ning laste vanuseklassis sai humoorikaima looduspildi preemia Grete Johanna Korb pildiga lõbusast peegeldusest kraaviveel, kus peegelduse murdumise järjel jääb mulje justkui lehvitav kaaslane on kaotanud oma käelaba.

Humoorikate looduspiltide galerii

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.