Avaleht

Kultuuri- ja loodusloolised retked Tiina Ojala ja Ott Sandrakuga Loode -Saaremaale ja Eesti looduskaitse 110. sünnipäeva tähistamisele

15.08.2020 - 07:40

Looduse Omnibuss Tallinn

Laupäeval 15.08.2020
 
Eesti looduse päevale pühendatud kaks retke viivad meid Vilsandi Rahvuspargi kaunitele maastikele.
 
1. Buss kulgeb koos Ott Sandrakuga
Retk kulgeb valdavalt piki Pöide, Jaani, Karja, Mustjala ja Kihelkonna kihelkondade maalilist ja vaheldusrikast rannikut, väikeste põigetega sisemaa poole. Teeme tutvust Saaremaa massiturismist õnnekombel kõige vähem vaevatud piirkonna mitmekesiste looduslike ja ajaloolis-arhitektuuriliste vaatamisväärsustega (linnused, kirikud, taluhooned, tuulikud jpm traditsioonilist ehituskunsti) ning saame kuulda neist nii mõndagi põnevat. Naudime kauneid Väinamere ja avamere vaateid küll pangapealselt, küll meeleolukatest väikesadamatest ning kena ilmaga kindlasti ka suplust. Kinnitame keha saaremaise lõunasöögiga Leisi Sassimajas. Tagamõisa poolsaarel külastame juubilarist päevakangelast – Vilsandi rahvusparki ning osaleme sünnipäevapeol Viki Mihkli talumuuseumis. 
 
2. Buss koos Tiina Ojalaga
Keskendume Vilsandi Rahvuspargi mandriosa looduse tundma õppimisele - Tagamõisa poolsaare ja selle loode tipus asuva Harilaiu kaunite pankade, Laulvate liivade ja muude huviväärsuste avastamisele. Kinnitame keha saaremaise lõunasöögiga Lümanda söögimajas. Kena ilmaga saab kindlasti Harilaiul suplemas käia. Matka päev lõppeb Eesti Looduse Päeva piduliku tähistamisega Mihkli talumuuseumis.
 
Kus Vilsandist räägib Tõnu Õnnepalu, Viidumäest Mari Reitalu ning looduskaitse tulevikust arutleb Aveliina Helm. Sündmuse kontsertosas esinevad Andre Maaker ja Kadri Voorand. Avasõnad ja tervitused Arnold Rüütel, Toomas Tiivel ja Tiiu Aro.
 

 

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 7.20, tagasi Tallinnas kell 23.00.

Sõidu hind koos lõunasöögiga täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 45 eurot, õpilastele 30 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi 10 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine Info telefonil 5647 6297Soovi korral märkida bussi esimene eelistus.

 

 

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Jälgime nii bussisõidul kui ka matkadel ohutusreegleid ja Terviseameti soovitusi.
 
Bussisõidul soovitame kasutada maski või salli. Bussis on olemas käte desinfitseerimisvahend.
 
Juhul kui on esinenud vähemalt üks järgmistest sümptomitest viimase kahe nädala jooksul:
Köha
Palavik 37,5°C
Hingamisraskused
Kurguvalu.
 
Olete olnud kuni 14 päeva enne retke algust kokku puutunud inimes(t)ega, kellel on diagnoositud koroonaviirus või esinevad asjakohased sümptomid.
 
Palume mitte tulla.
 
Foto: Hiiumaa Looduskaitse Selts

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.