Avaleht

Kuldne sügisretk Taevaskotta, Kiidjärvele ja Valgesoosse

13.10.2019 - 08:30 - 20:00

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 13. oktoobril 2019

Pühapäeval lubab Taevaskojas päikesepaistelist ja sooja ilma ning on just hea aeg minna sügisvärvides Eesti kauneimate maastike klassikat vaatama.

Jalutame uhkete Taevaskoja kaljude vahel. Kiidjärvel käime ka külastuskeskuses, kus näha saab Sven Zaceki jäälinnunäitust, fotonäitust metskitsedest ning muud põnevat. Valgesoos avati uus ligi 30 meetri kõrgune vaatetorn, mille viimase vaatlusplatvormi kõrguseks on 24 m. Pilkupüüdva disainiga tornist avaneb suurepärane vaade Valgesoo rabale ja seal kulgevale õpperajale.

Kolme jalutuskäigu pikkuseks on kokku 4-5 km.

Retke juhib ning piirkonna kauneid maastikke ja NATURA alasid tutvustab geograaf Taavi Pae.

Juttu tuleb ka Kiidjärve kuklastest ning Saesaare kärestike ja paisjärve saatusest.

Söögid-joogid kaasa!

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest 8.30, tagasi Tallinnas kell 20.

Sõidu hind täiskasvanutele, sh tudengitele ja pensionäridele 20 eurot, õpilastele 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Registreerimine e-posti aadressil retked@looduseomnibuss.ee, info tel. 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine koos nime ja kontakttelefoniga. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.


Foto: Ingmar Muusikus, raamatust "Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis".

Retk toimub koostöös Eestimaa Looduse Fondiga projekti NaturallyEst raames, mida rahastavad Euroopa Liidu LIFE Programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Teated

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.