Avaleht

Jõulueelne retk TaevaniMaani Meistrikotta ja Aresse alpakasid vaatama

08.12.2019 - 10:00 - 18:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 8. detsembril 2019

Teisel advendipühal ootavad meid TaevaniMaani Meistrikoda Raplas ja Eesti suurim alpakafarm Ares.

Alguses sõidame Raplasse Koidu tänavale TaevaniMaani Meistrikotta, kus üheskoos Määra Mäe Meistrikojaga seatakse üles ühekordne pop-up jõulubutiik. Oodata on palju uut heledat ja helget keraamikat ning teisi üllatusi.

Lisaks keraamikale ootavad meid Käki-Tasmuthi hobitalu, kes pakub lambanahkasid ja villa, Reelika Köök ja Kook, kes tuleb müüma oma legendaarseid piparkoogitaignaid ja küpsetab Puffetisse ka kõik koogid ning Kaire Magus Maailm viib läbi piparkoogi kaunistamise töötoa ja võtab kaasa müütamiseks valiku küpsetisi.

Kõhu lööb nurruma ja meeleolu loob TaevaniMaani PUFFET, kus pakutakse lisaks glögile ka kuuma suppi ja magusat kooki.

Pärastlõunal külastame Ares asuvat Eesti suurimat alpakafarmi, kus toimetab tore Eesti-Norra perekond. Teeme tutvust Lõuna-Ameerika kameliidide alpakadega. Lisaks neile saab seal kohtuda angooraküülikute, minilammaste, guanakode ja laamadega.

Kui väljas on hall, külm ja kõle, siis Alpakafarmi poe riiulid on täis värve, soojust ja pehmust. Toodete valik on suur ja lai, nii Peruust, kui ka kohalikku. Avatud on väike kohvik.

Kõigile retkelistele kingituseks meie uus Looduse Kalender ’20 „Meteoriidikraatrid – Eesti ime“.

Retke juhib geograaf Jaan Riis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 10, tagasi Tallinnas kell 18.

Sõidu hind koos TaevaniMaani Meistrikoja ja Alpakafarmi külastusega täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 20 eurot, õpilastele 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Registreerimine e-posti aadressil retked@looduseomnibuss.ee, info tel. 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine koos nime ja kontakttelefoniga. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.