LAF kontaktid

Fotokonkurssi Looduse Aasta Foto korraldab:

Looduse Omnibuss

Looduskiri OÜ,
Telefon 6481740
info@looduseomnibuss.ee

Peakorraldaja:
Jaan Riis 56476297 

Eeskirjad:
Heiko Kruusi 56483480

Looduse Omnibussi tähtsaim suhtlemisvahend on uudistelist. Listidega saad liituda siit.

Tantsivad Hundid:

Tantsivad Hundid. Foto: Anne Türn.

Looduse Aasta Foto sümboliks on saanud Tantsivad Hundid. Keraamik Anne Türni tehtud peaauhinnad.

Loe lähemalt...

Avaleht

Fotovõistlus "Looduse Aasta Foto 2005"

Fotokonkurss "Looduse Aasta Foto 2005"

 

Pildigaleriid fotovõistlusel Looduse Aasta Foto 2005 osalenud töödest.

Pildigalerii fotovõistlusel Looduse Aasta Foto 2005 võitnud ja äramärgitud töödest. Fotovõistluse auhindade jagamine toimus 17. aprillil 2005 Tallinna Linnahallis.
Galerii. (Avaneb eraldi aknas)

Pildigalerii fotovõistlusel Looduse Aasta Foto 2005 osalenud töödest. Koostanud Heiko Kruusi.
Galerii. (Avaneb eraldi aknas)

LOODUSE AASTA FOTO 2005 VÕITJAD

Lapsed
Osales 28 last 120 tööga

Loomapilt lapsed
1. Merit Eensoo
2. Meeri Sõelsepp
3. Raimon Mänd
Tunnustus
Richard Pihu, Sander Tars, Sandra Sutting, Kristo Peterson.
Interneti hääletus
Merit Eensoo

Looduspilt lapsed
1. Kristo Peterson
2. Mairi Sõelsepp
3. Meeri Sõelsepp
Tunnustus
Merit Eensoo, Mairi Sõelsepp, Meeri Sõelsepp, Mihkel Riis
Interneti hääletus
Martin Saar

Noored
Osales 97 noort 504 tööga

Loomapilt noored
1. Taaniel-Martinus Paal
2. Tanel Eensoo
3. Uku Rooni
Tunnustus
Uku Rooni, Romet Vaino, Artjom Lebedev, Erki Piirimees, Tanel Eensoo, Karl Hõbemägi, Harry Vähk
Interneti hääletus
Karl Hõbemägi

Looduspilt noored
1. Uku Rooni
2. Märt Kose
3. Uku Rooni
Tunnustus
Martin Küttim, Harry Vähk, Uku Rooni, Reio Kokla, Ott Luuk, Mari Kanger, Juhan Ressar
Interneti hääletus
Reio Kokla

DIGI tunnustus
Ülle Ernesaks

Täiskasvanud
Osales 324 täiskasvanut 1836 tööga

Loomapilt täiskasvanud
1. Ivar Ojaste
2. Mikko Tiitanen
3. Mati Kose
Tunnustus
Sven Zacek 3x, Paavo Eensalu, Toomas Vaks, Leo Eensoo, Rainar Kurbel, Arne Ader, Toomas Huik, Kaido Haagen, Jarek Jõepära, Maldon Ots
DIGI tunnustus
Helje Pärnaste, Margit Klooster, Heiki Avent
Interneti hääletus
Sven Zacek

Looduspilt täiskasvanud
1. Ingmar Muusikus
2. Ingmar Muusikus
3. Oliver Moosus
Tunnustus
Ilmar Kotta, Margus Hendrikson, Urmas Tartes, Janar Kull, Inga Sõelsepp 2x, Heidi Tooming, Rein Einiste, Külli Soomets
Interneti hääletus
Heinrich Lukk
Metsaeri
Inga Sõelsepp
Interneti hääletuse võitja ja DIGI tunnustus
Margit Klooster

 

Auhindade jagamine:

Looduse Omnibuss, Postimees, Maaleht, Eesti Looduskaitse Selts ja Eestimaa Loodus Fond kutsuvad Teid pühapäeval, 17. aprillil 2005 Tallinna Linnahalli vaatama ilusaid looduspilte ja kuulama head muusikat.

Ürituse "Loodusfotod Linnahallis" päevakava:

Kell 14.00 I vaatus - Fred Jüssi "Mis on loodusfotograafia?" (koos piltidega), laulavad Marko Matvere ja Jaan Tätte.

Pildiprogramm fotovõistluse "Looduse Aasta Foto 2005" parematest töödest koos muusikaga. Pildid seob tervikuks Rein Rannap.
Vaheaeg.

Kell 15.30 II vaatus - Rein Maran - Fotovõistluse "Looduse Aasta Foto 2005" paremate tööde autorite tunnustamine ja Tantsivate Huntide jagamine võitjatele. Laulavad Marko Matvere ja Jaan Tätte.
Pildiprogramm Soome fotovõistluse "Aasta Loodusfoto 2005" parematest töödest koos muusikaga. Pildid seob tervikuks Rein Rannap.
Vaheaeg.

Kell 17.00 III vaatus - Soome fotomeistri Lassi Rautiaineni pildiprogramm "Laululuige maa". Laulab Jaana Pöllänen, klaveril Risto Hiltunen.
Vaated tulevikku.
Laulavad Marko Matvere ja Jaan Tätte.

Ootame Teid Linnahalli juba kell 12.00. Eelnevalt Linnahalli fuajeedes saab näha uuemat fototehnikat ja loodusfoto näitusi.

Piletid hinnaga 50 krooni ja sooduspiletid hinnaga 30 krooni (õpilased, ülipõpilased ja pensionärid) müügil Linnahalli kassades.

Fotovõistlusel "Looduse Aasta Foto 2005" osalejatele on üritus tasuta. Kutsed saate infolauast sissepääsul meie üritusele.

Info www.looduseomnibuss.ee, e-mail: info@looduseomnibuss.ee , tel. 6481740, 56476297.

Palume Teil saata meie kuulutus ka oma sõpradele ja tuttavatele, kes tunnevad huvi looduse, fotograafia ja hea muusika vastu.

Täname kõiki meie toetajaid ja ootame Teid meie ühisele üritusele.

Looduse Omnibuss

 

Loodusfoto Linnahallis.

Pühapäeval, 17. aprillil 2005 algusega kell 14.00 toimub Linnahallis loodusfoto suurüritus, kus esmakordselt jagatakse fotograafidele auhindadeks Tantsivaid Hunte, keraamik Anne Türni valmistatud skulptuure.
Kõrvuti fotovõistluse “Looduse Aasta Foto 2005” paremate töödega saab näha ka Soome fotovõistluse “Aasta Loodusfoto 2005” paremikku ning Eesti fotovõistluse žüriis osalenud Soome fotomeistri Lassi Rautiaineni pildiprogrammi “Laululuige maa”.
Loodusfoto üritust toetab hea muusika. Pildiprogrammid seob tervikuks Rein Rannap, laulavad Marko Matvere ja Jaan Tätte. Eesti-Soome loodusfoto ühisürituse aukülalised on legendaarsed loodusmehed Veikko Neuvonen ja Fred Jüssi.

Linnahallis jagatakse Tantsivaid Hunte.

Tänavusel fotovõistlusel “Looduse Aasta Foto 2005” oli rekordarv osavõtjaid rekordarv töödega. Osales 450 autorit pea 3000 fotoga.
Töid hindas rahvusvaheline žürii eesotsas Rein Maraniga, kes on olnud žürii esimees traditsioonidega fotovõistlusel algusest peale. Žüriisse kuulusid veel maalikunstnik Tiit Pääsuke, loodusfilmide tegija Peep Puks, loodusfotograaf Lassi Rautiainen, eelmise aasta fotovõistluse võitja Kaari Saarma, fotoajakirja “Cheese” väljaandja Tiit Lepp ning kunstnikud Sirje Tooma ja Marju Potissepp.
Töid hinnati kolmes vanuserühmas – lapsed, noored ja täiskasvanud, ning eraldi loodus- ja loomapilte. Nii on meie fotovõistlusel kuus võitjat, kellele tänavu esmakordselt jagatakse auhindadeks Tantsivaid Hunte, keraamik Anne Türni valmistatud skulptuure. Lisaks saavad võitjad ka fototehnikat ja preemiareisi septembris toimuvale Kuusamo Loodufoto- ja Filmipäevadele Soome.
Esiletõstmist väärivaid töid oli palju. Lisaks kolmele esimesele igas vanuserühmas ja kategoorias, andis žürii välja ka hulgaliselt eriauhindu.
Võitjate väljakuulutamine ja tunnustuste jagamine toimub loodufotopäeval Linnahallis 17. aprillil algusega kell 14.00, sissepääs Linnahalli avatakse kaks tundi varem. Eelnevalt saab näha uuemat fototehnikat ja loodusfoto näitusi.

Pilet õpilastele, tudengitele ja pensionäridele 30.-, täiskasvanutele 50 krooni.

 

Eeskirjad:

Nordea,
StoraEnso,
Kunda Nordic Tsement,
Looduse Omnibuss,
Metsahoiu Sihtasutus,
Eesti Looduskaitse Selts,
Eestimaa Looduse Fond,
Postimees , Eesti Ekspress
ja Maaleht kuulutavad välja
loodusfoto konkursi,
mille käigus valitakse välja
parimad fotod eraldi
kolmes kategoorias ja
kolmes vanuserühmas.

Konkursi eeskirjad

1. Osavõtuõigus
Võistlusel võivad osaleda kõik v.a konkursi korraldamisega seotud isikud. Võistlusel võib osaleda vaid Eestis tehtud loodusfotodega.

2. Konkursi kalender
Võistlustööde postitamise viimane tähtaeg on 20. märts 2005.
Tulemused avalikustatakse 17. aprillil Tallinna Linnahallis.

3. Konkursi kategooriad
Konkurss toimub kolmes vanuserühmas: lapsed (alla 13a), noored (alla 20a) ja üldarvestus (osavõtjate vanus ei ole piiratud).
Igas vanuserühmas hinnatakse töid kolmes kategoorias. Esimeses kategoorias võistlevad fotod, millel on kujutatud loomariigi esindajad (imetajad, linnud, kalad, putukad, roomajad jne.) Teises kategoorias võistlevad kõik ülejäänud loodusfotod (maastikud, taimed jne). Kolmandas kategoorias osalevad digitaalselt töödeldud fotod. Iga foto saab konkursil osaleda vaid ühe vanuserühma ühes kategoorias.

4. Võistlustööde arv
Üks autor võib võistlusele esitada kuni kümme pilti, mis võivad olla nii slaidid kui fotod.

5. Fotode mõõtmed ja märgistamine
Diapositiivid mõõtmetega 24x36 mm peavad olema raamitud, suurema formaadiga slaidid peavad olema kiles ja ümbritsetud paspartuuga. Küljele, kust poolt slaidi tuleb vaadata, tehakse rist alumisse vasakusse nurka.
Fotode pikema külje serva pikkus peab olema ligikaudu 30 cm (lastearvestuses 21-30 cm). Foto ei tohi olla ümbritsetud paspartuu ega raamiga. Slaidiraamile, slaidi paspartuule või foto tagaküljele kirjutatakse autori märksõna, kategooria ja vanuserühm. Kategooriate ja vanuserühmade tähistamiseks palume kasutada järgmisi lühendeid: 1L (loomapiltide lastearvestus), 1N (looma-piltide noortearvestus) 1T (loomapiltide täisealiste arvestus), 2L (looduspiltide lastearvestus), 2N (looduspiltide noortearvestus), 2T (looduspiltide täisealiste arvestus), DIGI L, DIGI N ja DIGI T. Piltidele lisada lühike pildiallkiri, mis kirjeldaks, kus ja millal on pilt tehtud ja mis on sellel kujutatud.

6. Konkursitööde saatmine
Pildid palume saata aadressil:
OÜ Looduskiri, Koidu 80, 10139 Tallinn,
märgusõna Looduse aasta foto.
Kinnises ümbrikus palume lisada autori andmed ning margid tööde tagasisaatmiseks autorile. Selle ümbriku peale kirjutada autori nime asendav märksõna. Kui marke pole lisatud, on võimalik tööd kuue kuu jooksul kätte saada eelpoolmainitud aadressilt. Näitustele väljavalitud fotokoopiaid ei tagastata. Fotod soovitame pakkida korralikult kaitsmaks neid võimalike kahjustuste eest postis.

7. Auhinnad
Lastearvestuses on mõlemas kategoorias peaauhinnaks 2500 krooni eest fotokaupa Olympus Eestilt. Parimale loomapildile noortearvestuses on auhinnaks 5000 krooni eest fototarbeid Maksifotolt. Noortearvestuse looduspiltide peaauhinnaks on 5000 krooni eest fotokaupa Photopoint´ilt. Täisealiste arvestuses on parimale loomapildile auhinnaks 10 000 krooni eest Canoni fotovarustust Overallilt. Looduspiltide arvestuses saab võitja auhinnaks 10 000 krooni eest Sigma tooteid Fotoluksilt. Samuti saavad kõik loodus- ja loomapiltide kategooria võitjad preemiareisi Kuusamo loodusfoto- ja filmipäevadele Soome. Parimatele digitaalselt töödeldud piltidele kõigis kolmes vanuserühmas on auhinnaks kokkupandavad jalgrattad Intec Tradelt. Lisaks auhinnad 2. ja 3. kohtadele ning hulgaliselt eriauhindasid.

8. ürii ja hindamiskriteeriumid
üriisse kuuluvad tunnustatud fotograafid, kunstnikud ja loodusetundjad. Kõik pildid pannakse ka internetihääletusele aadressile www.morgan.ee, mis kestab 15. aprillini.

9. Piltide kasutamine
Korraldajal on õigus tasuta kasutada konkursil osalenud pilte võistluse tulemuste avalikustamiseks meediaväljaanneteks, avalikel üritustel, ja konkursikogumikus. Auhinnatud pilte võib tasuta kasutada ka loodusfotograafiat edendavatel eesmärkidel, näiteks koostada neist näituseid ja slaidisarju, trükkida plakateid, kalendreid ja/või postkaarte.

10. Korraldajate vastutus
Korraldajad suhtuvad fotodesse hoolikalt, kahjustamata neid ühelgi viisil, kuid ei vastuta postis või laboris tehtud kahju eest.

11. Autori vastutus
Osavõtja vastutab enda ja piltide kohta esitatud andmete õigsuse eest ja kinnitab, et ta on konkursile saadetud piltide autor.

Info:
OÜ Looduskiri,
tel (0) 6 481 740 ,
e-mail: info@looduseomnibuss.ee
www.morgan.ee,
www.looduseomnibuss.ee

Toetajad: Canon, Nikon, Olympus Eesti, KTK Overall, Maksifoto, Photopoint, Fotoluks, Sigma, Agfa, Digifoto, Morgan Foto, Kodak, Pentax, Aura, Avision, Teet Grupp, Regio, Cheese, Eesti Jahimees, Intec Trade, Nordic JetLine.

 

Fotokonkursi "Looduse Aasta Foto 2003" , "Looduse Aasta Foto 2004" ja "Looduse Aasta Foto 2005" töödest on plaanis teha "Loodusfoto Aastaraamat 2003/2004/2005".

 

Saadaval veel väljaanne "Loodusfoto Aastaraamat 2001/2002". Pildialbum on koostatud 2001. ja 2002. aasta konkursside parimatest töödest.

Hind koos käibemaksuga 120 krooni. Hulgiostjatele soodustused.

Tellimine 6481740 või info@looduseomnibuss.ee

 

Varasemad konkursid