Avaleht

Fenno-Ugria Asutuse ja Looduse Omnibussi ühisretk Venemaale "Salapärane Setomaa"

15.05.2015 - 07:00 - 17.05.2015 - 22:00

Vabandame, kohad on täis!

Looduse Omnibuss

15. -17. mai 2015

Fenno-Ugria Asutuse ja Looduse Omnibussi juba traditsiooniks saanud ühisretkede eesmärgiks on tutvustada soome-ugri rahvaid. Seekordne reis on pühendatud setodele, rahvakillule meist endist.

Reedel, 15. mail: Tallinn-Petseri

Petseri tutvustus. „Teeme ära“ talgud Petseri luteri surnuaial või Peetri luteri kiriku juures. Võimalusel rehad, oksakäärid jms kaasa (registreerimisel täpsustame). Petseri muuseum, Petseri klooster, koopad ja õhtune jumalateenistus Petseri Mihhaili kirikus. Ööbimine Bor-Belkovos (vt Borbelkovo.ru/), 21 km Petserist.

Laupäeval, 16. mail: Petseri – Irboska – Mõla – Radaja – Irboska

Matk Irboska kindlusest Mõla kirikuni. Pühad allikad, Truvori haud jms. Radaja seto muuseumid ja seto rahvustoidud, kontsert. Irboska muuseumid. Muuseumiöö.

Pühapäeval, 17. mail: Irboska – Pihkva – Obinitsa – Tallinn

Pihkva linn, kirikud ja kreml. Obinitsa – soome-ugri kultuuripealinn 2015.

Retke juhivad Jaak Prozes Fenno-Ugria Asutusest ja ajaloodoktor Andres Adamson. Kohtadel on parimad seto giidid ja Pihkvamaa ajaloo asjatundjad.

Osavõtutasu 150 eurot. Hind sisaldab transporti, ööbimist spordi- ja turismibaasis, rahvustoite, muuseumipääsmeid, Venemaa viisasid , reisjuhtide ja giidide teenuseid. Venemaa viisade vormistamiseks on vajalik pass, mis kehtib vähemalt kuus kuud, dokumendifoto ja reisikindlustus. Välisreisidel Eesti Energia soodustus ei kehti.

Väljasõit 15. mail kell 7 Rahvusraamatukogu eest. Tagasi Tallinnas 17. mail kell 22.

Eelregistreerimine e-postiga retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse, kui olete registreeritud.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Eesti Energia ja KIK

Foto: (CC) Ludvig14 / Wikipedia