Avaleht

Ajaloo- ja loodusretk Aasse, Toilasse ja Narva

09.12.2018 - 08:45 - 20:30

Vabandame, kohad on täis!
Looduse Omnibuss Tallinn
Pühapäeval, 9. detsembril 2018

Meil on erakordne võimalus liikuda Ontika ja Valaste uutel treppidel ning nautida taas vaateid Eesti kõrgeimale joale. Kõike seda ajalooretke käigus, mis viib meid Aast Narva. Käime Karl XII sõjaretke jälgedes, mis toimus 318 aastat tagasi.

Alustame Aast, kus oli Karli sõjaväe üks laagripaik, liigume edasi Saka mõisa, Kivisilla joani, sealt Ontika pangale ning Valaste joale. Toila mõisa juures vaatame kummalist väga vana pärnapuud, mis võis olla tunnistajaks, kui Karli väeosad temast mööda marssisid.

Pühajõe ääres Karl XII sõjaväe laagriplatsil pakutakse meile sõdurisuppi ning sealt tehakse ka kahurilask üle jõe kunagiste vürst Šeremetjevi positsioonide suunas. 

Käime Aluoja allikal ja joastikku vaatamas. Jätkame bussiretke kuni järgmise sõjalaagri paigani Sillamäe lähistel Sõtke jõe kaldal. Näeme ära Karli vägede viimase laagripaiga koha Laagna mõisa juures, kust järgmisel hommikul mindi juba otse Narva linna läänepiirile rajatud piiramiskindlustusi ründama.

Päev lõpeb Narvas Raekoja platsi ja Viktoria bastioni külastamisega.

Retke juhendavad ajaloolane Vallo Reima ja Eesti Looduskaitse Seltsi auliige Enn Käiss.

Retk toimub koostöös Eesti Looduskaitse Seltsi Alutaguse ja Jõhvi osakonnaga. Kaasa aitavad Toila vallavalitsus, Pühajõe Küla Selts ja MTÜ PreobrženskI Polk.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8.45, tagasi Tallinnas kell 20.30.

Sõidu hind koos sõdurisupiga täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 17, õpilastele 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

 

Arhiiv

Looduse Omnibussi teadete arhiiv.