Avaleht

Ühe-, kahe- ja kolmepäevased retked Eesti Looduskaitse Seltsi kokkutulekule Alutagusel ja Kauksis

29.07.2018 - 08:30 - 20:00

Looduse Omnibuss Tallinn
Reedest - 27.07.2018 kuni pühapäevani - 29.07.2018

Tänavune, arvult 51. Eesti Looduskaitse Seltsi suvine kokkutulek toimub Kauksis ja Alutagusel.

Õpime tundma piirkonna maastikke ja huvitavat kultuurilugu. Saame teada, kes on vadjalased, kes poluvernikud. Matkad ja ekskursioonid kulgevad loodava Alutaguse rahvuspargi maadel keskusega Iisakus, laagripaigaks on Kauksi.

Reede õhtul on kavas ka Tuletorni festivali ühiskülastus Rannapungerjal, kus esineb palju häid Eesti muusikuid. Vaata lähemalt Kaunismuusika.ee.

Laupäeval on matkade ja ekskursioonide päev. Räägitakse loodavast Alutaguse rahvuspargist ja Eesti rahvusmaastikest, mille kohta seltsil ilmus suur album.

Matkad toimuvad erinevatel marsruutidel Selisoo – Mäetaguse – Koltsina – Iisaku, Agusalu – Imatu kriivad (Varesmetsa – Imatu – Pootsiku –Iisaku), Kurtna järved. Nende vahel saab valida.

Pühapäeval toimub ekskursioon mööda Peipsi põhjarannikut Kauksist Vasknarva, kus toimub kokkutuleku lõpetamine. Tagasiteel Tallinna peatutakse Kivinõmmes Kalevipoja haual ja Kuremäe kloostris.

Kokkutulekule ootab selts u. 400 osavõtjat. Bussid Tallinnast väljuvad reedel, laupäeval ja pühapäeval, oodatud on kõik loodussõbrad.

 

Buss nr 1: kolmepäevane retk

Väljub Tallinnast Rahvusraamatukogu eest reedel kell 15, tagasi Tallinnas pühapäeval kell 20.

Sõidu hind koos kogu programmiga, sh reedene kontserdipilet, 2 hommiku-, 1 lõuna- ja 2 õhtusööki ning ööbimine RMK loodusmajas naridel (oma magamisvarustus kaasa!) seltsi liikmetele 50 eurot, teistele 60 eurot. Põrandal või telkides ööbijatele hind vastavalt 30 ja 40 eurot. Õpilastele poole hinnaga.

 

Buss nr 2: ühepäevane retk

Väljub Tallinnast Rahvusraamatukogu eest laupäeval kell 8.30, tagasi Tallinnas 23.15.

Sõidu hind koos kogu programmi, matkade, lõuna- ja õhtusöögiga Iisakul ja Kauksis seltsi liikmetele 20 eurot, teistele 30 eurot. Õpilastele poole hinnaga.

 

Buss nr 3: pühapäevane retk

Väljub Tallinnast Rahvusraamatukogu eest pühapäeval kell 8.30, tagasi Tallinnas kell 20.

Sõidu hind koos kogu programmiga seltsi liikmetele 15 eurot, teistele 20 eurot. Õpilastele poole hinnaga.

 

Buss nr 4: osalemine kahel päeval

Kolmepäevase retkega on võimalik liituda ka laupäeval, hind on sel juhul vastavalt seltsi liikmetele 40 ja teistele 50 eurot. Õpilastele poole hinnaga. Tulek kokkutulekule laupäevase bussiga, mis väljub Rahvusraamatukogu eest 8.30.

 

Info ja registreerimine

Palume kindlasti registreerimisel ära märkida, millise bussiga (nr 1, 2, 3, 4) tulete. Info telefonil 5647 6297 (Jaan Riis), registreerumine retked@looduseomnibuss.ee.

Lähem kava lisandub Eesti Looduskaitse Seltsi kodulehele.

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus


Prohvet Eeliase kirik ning klooster Vasknarvas. Foto: (CC) Aleksander Kaasik